navigation house arrow navigation informacje dla klientów arrow navigation o naszych produktach

O naszych produktach

Jakość

Za pięknem naszych mebli kryje się praca i wiedza gromadzona przez pokolenia. Tak jest zazwyczaj: aby stworzyć coś prostego i naturalnego, trzeba pokonać tysiące problemów i poznać setki tajników. Wiemy jak sortować drewno, by do naszej Manufaktury trafiał materiał najwyższej jakości, wiemy jak oceniać jego wilgotność, by służyło przez lata, wiemy jak je obrabiać, by pomimo ingerencji nie zabić w nim tego niepowtarzalnego, naturalnego piękna.

Jakość każdego z naszych mebli jest kontrolowana w trakcie produkcji a także weryfikowana przed wysyłką. Nasze doświadczenie produkcyjne oraz fakt, że współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami pozwala nam kontrolować cały proces produkcji zapewniając najwyższą jakość na każdym kroku.

Meble drewniane

Wszystkie nasze meble są wykonane w 100% z drewna litego, skonstruowane z najwyższą troską o funkcjonalność i trwałość. Staramy się znaleźć równowagę między starannym doborem materiałów, pięknem wzornictwa i zamierzoną prostotą. Każdy mebel to w 100% unikat, powstały w wyniku niepowtarzalnego doboru drewna, sposobu wykończenia, innych unikatowych cech drewna.

Sami sortujemy i kleimy drewno daje nam to możliwość kontroli procesu produkcji mebli od jednego z najważniejszych etapów jego produkcji. Wszystkie elementy naszych mebli wykonywane są z płyty klejonej nie łączonej na długość (tzw. płyty mozaikowej). Tylko tak wykonane elementy zapewniają najbardziej naturalny i szlachetny wygląd drewna w naszych meblach.

Drewno jest naturalnym materiałem, posiadającym swoją anatomiczną budowę, wraz z jej charakterystycznymi cechami: sękami, różnicami kolorystycznymi, zróżnicowanym rysunkiem słojów. Te elementy budowy drewna podkreślają jego naturalne pochodzenie i uwiarygadniają szlachetność i autentyczność mebli.

Meble nasze wyposażamy w okucia najbardziej znanych i niezawodnych producentów akcesoriów o światowej renomie. Gwarantują one długotrwałe i niezawodne użytkowanie szufladom i drzwiom w naszych meblach.

Do zabezpieczania powierzchni naszych mebli używamy specjalistycznych, ekologicznych olei do mebli. Charakteryzują się dużą odpornością na zabrudzenia, wilgotność oraz zmiany temperatury. Mają przyjemny zapach i są zupełnie nie szkodliwe dla człowieka. Nadają powierzchni drewna piękny satynowy połysk, podkreślają głębię kolorów i rysunek drewna.

Oleje, w przeciwieństwie do lakierów nie zatrzymują się na powierzchni, lecz penetrują drewno w głąb impregnując je. Powierzchnie zabezpieczone olejami łatwo się konserwuje i odnawia. Niewielkim nakładem pracy po latach można przywrócić powierzchni jej pierwotny wygląd. Zabiegi takie nie są możliwe w przypadku powierzchni lakierowanych i bejcowanych. Dlatego polecamy wszystkim oleje jako doskonałe środki zabezpieczające i konserwujące powierzchnie drewna.