navigation house arrow navigation informacje dla klientów arrow navigation jakość arrow navigation sortowanie

Sortowanie

Sortowanie

Sortowanie drewna ma na celu odpowiedni jakościowy dobór elementów wchodzących w skład mebla. W większości przypadków sortowanie ma na celu usunięcie wad drewna oraz ustalenie ilości sęków. Niestety nie jesteśmy w stanie zagwarantować określonego rysunku drewna, ale podczas sortowania dokładamy wszelkich starań aby był on w miarę jednolity. Natężenie występowania cech anatomicznej budowy drewna /sęki/ zależy także od gatunku drewna. I tak np. wysortowanie bezsęcznego dębu jest znacznie trudniejsze niż uzyskanie bezsęcznego buka, dlatego jakość sortowania ma bezpośredni związek z gatunkiem drewna którego dotyczy.

Wilgotność

Wilgotność drewna – nawet najlepsza obróbka nie jest w stanie zatuszować nieodpowiedniej wilgotności drewna oraz błędów w jego sezonowaniu. Używając takiego drewna nie jest się w stanie osiągnąć wysokiej i długotrwałej jakości wyrobu. Dlatego do zagadnienia wilgotności drewna i jego odpowiedniego sezonowania przed użyciem do produkcji poświęcamy najwięcej czasu. Kontrola wilgotności drewna odbywa się na wielu etapach produkcji począwszy od zakupu tarcicy na kontroli całego mebla przed wysyłką do klienta. Sprawdzamy wilgotność każdej deski w meblu osobno! To daje gwarancję satysfakcji naszych Klientów.

Jakość obróbki

Niezależnie od jakości doboru drewna, jakość jego obrobienia i staranność z jaką wykonujemy meble jest zawsze niezmienna i pozostaje na wysokim poziomie. Wiemy, iż przy produkcji mebli pod indywidualne potrzeby Klienta liczy się przede wszystkim fachowość, wieloletnie doświadczenie, wyczucie smaku. To wszystko potrzebne jest by móc tworzyć meble, z których zadowoleni są nasi Klienci.

Jakość wykończenia

Na jakość wykończenia wpływa sposób przygotowania drewna oraz rodzaj środków użytych do zabezpieczenia drewna przed skutkami codziennego użytkowania. W przeważającej większości nasze meble pokrywamy specjalnymi naturalnym olejami, zapewniającymi skuteczną ochronę powierzchni. Oleje te nie odkładają się tylko na powierzchni – jak to ma miejsce w przypadku większości lakierów – lecz penetrują drewno w głąb, impregnując je zarazem. Powłoka powstała na powierzchni jest w pełni utwardzona, o aksamitnym połysku. Stosowane przez nas oleje są w pełni ekologiczne, nie zawierają żadnych szkodliwych związków chemicznych.

Odnawialność powierzchni

Wykańczanie powierzchni mebli olejem daje jeszcze jedną bardzo praktyczną zaletę. W każdej chwili w przypadku pojawienia się rysy, plamy lub innej powierzchniowej zmiany, można za pomocą miałkiego papieru ściernego usunąć wadę z powierzchni i pokryć na nowo olejem. W każdej chwili można niewielkim nakładem pracy odnowić całą powierzchnię i cieszyć się pięknem „nowego” mebla.

Trwałość i długowieczność

Solidna konstrukcja, wysokiej jakości drewno lite użyte do produkcji, najwyższej klasy materiały wykończeniowe oraz nasze doświadczenie w produkcji mebli gwarantują Państwu trwałość i wiele lat użytkowania naszych mebli.