navigation house arrow navigation informacje dla klientów arrow navigation jakość arrow navigation wykończenie

Wykończenie

Jak zabezpieczyć powierzchnię?

Meble dostępne w naszej ofercie są starannie zabezpieczone. Korzystamy ze specjalistycznych i ekologicznych olei do mebli, dzięki którym drewno jest odporne za zabrudzenia, wilgoć, zmiany temperatury i prezentuje się pięknie. Ta metoda wykańczania mebli jest rzadko spotykana na polskim rynku, jednak zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. W Europie cieszy się niesłabnącą popularnością już od wielu lat. Oleje z których korzystamy cechują się przyjemnym, naturalnym zapachem i nie są szkodliwe dla człowieka. Ich zastosowanie podkreśla rysunek drewna oraz głębie kolorów.

Jaka jest różnica między lakierami, a olejami do drewna? Te pierwsze zatrzymują się na powierzchni, podczas gdy oleje wnikają głęboko w drewno impregnując je. Powierzchnie, które zostaną zabezpieczone olejem są łatwe w konserwacji i odnawianiu. Jeżeli po latach, będziesz chciał przywrócić meblowi pierwotny wygląd, zrobisz to przy niewielkim nakładzie pracy. Oleje to doskonałe środki zabezpieczające i konserwujące drewno. Docenią je wszystkie osoby, które cenią sobie ekologiczne rozwiązania i naturalny efekt.

Na czym polega olejowanie?

Olejowanie jest niezwykle proste i nie zajmuje dużo czasu. Bez problemu poradzi sobie z nim każdy amator. Do pracy będziesz potrzebować olej, miękkie ściereczki oraz papier ścierny 320-400. Nie musisz obawiać się zatrucia oparami, tak jak w przypadku lakieru. Pracę zacznij od oczyszczenia powierzchni z kurzu i zabrudzeń. Następnie nałóż równomiernie olej na całą powierzchnię mebla przy pomocy ściereczki. Wykonuj okrężne, a następnie podłużne ruchy ręką. Powierzchnia musi wyschnąć, także zostaw mebel na około 20 minut. Gdy czas upłynie weź suchą ściereczkę i zajmij się polerowaniem drewna ruchami wzdłuż włókien. Wykończona w ten sposób powierzchnia odpoczywa przez 12 godzin, aż do pełnego utwardzenia.

A może jednak lakier?

Zadowolenie naszych klientów jest dla nas najważniejsze, dlatego jeżeli preferujesz lakierowaną powierzchnie, wykonamy dla Ciebie mebel, który spełni Twoje oczekiwania. Wykorzystamy do tego celu wysokiej jakości lakier poliuretanowy, który jest odporny na zarysowania.